Jesteśmy na bieżąco z nowymi technologiami i materiałami. Staramy się nieustannie dokształcać, poznawać nowe metody i trendy na rynkach budowlanych.
Chętnie dzielimy się z Państwem swoją wiedzą.
ZAPRASZAMY DO LEKTURY BLOGA
02.08.2023 r.
Hasło zupełnie obce lwiej części wykonawców w Polsce, rozwiązanie bardziej pracochłonne niż wykonywanie termoizolacji najpopularniejszą w Polsce metodą lekką-mokrą, ale moim zdaniem jest to najdoskonalsze rozwiązanie wykończenia ścian zewnętrznych, wbrew stereotypom wcale niekoniecznie wiążące się z wykończeniem ścian drewnem.
16.11.2020 r.
Temat, którego niesłusznie obawia się wielu inwestorów. W naszym kraju najczęściej kojarzą się z widokiem odpryskującej lakierobejcy z desek już po kilku latach eksploatacji, bądź ze zniszczoną warstwą specyfików typu drewnochron czy sadolin. To wszystko dlatego, iż bardzo niewielu wykonawców stosuje prawidłową technikę wykonania elewacji drewnianych.
10.09.2020r.
Najpopularniejszym stosowanym w Polsce rodzajem nadproży są nadproża skrzynkowe, które widzi się na lwiej większości budów. Chciałbym opowiedzieć wam o nieco innym, stosowanym przeze mnie rozwiązaniu, które nie jest tak popularne, jest nieco bardziej pracochłonne, jednak posiada bardzo liczne zalety.
19.10.2023 r.
Jako, że żyjemy w dobie bardzo wysokich cen materiałów budowlanych, przy wysokich kosztach paliw i energii elektrycznej, pojawia się coraz więcej zapytań ofertowych od inwestorów odnośnie budowy niewielkich domów. Postaram się odpowiedzieć na pytanie „Czym się kierować szukając ekonomicznego w budowie projektu domu ?”
04.01.2023 r.
Decydując się na budowę domu, tym bardziej w obecnych czasach, warto pomyśleć o tym, ile energii będziemy potrzebowali do zapewnienia komfortu cieplnego w budynku.
25.04.2023 r.
Wilgotność względna jest to stosunek ciśnienia cząstkowego pary wodnej zawartej w powietrzu do ciśnienia pary nasyconej, tym samym jest to stosunek wilgotności bezwzględnej do wilgotności maksymalnej w danej temperaturze.
19.02.2023 r.
Artykuł jest drugą częścią serii poświęconej fundamentom w budownictwie szkieletowym. Tym razem zajmiemy się fundamentami lekkimi.
Crawl space - popularne w USA i niegdyś w Skandynawii rozwiązanie polegające na wykonaniu wentylowanej, niskiej półpiwniczki (stąd nazwa – można tam praktycznie jedynie kucnąć, lub się przeczołgać).
17.02.2023 r.
Zaczynając budowę domu szkieletowego warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego fundamentu, biorąc pod uwagę warunki panujące na działce i nasze potrzeby.
W poniższym artykule opiszę pokrótce rodzaje fundamentów stosowanych w budownictwie szkieletowym oraz przedstawię ich największe wady i zalety.
19.02.2023 r.
Chcemy zaprezentować Państwu naszą realizację energooszczędnego domu szkieletowego w stylu nowoczesnej i parterowej stodółki. Projekt zrealizowaliśmy w okolicy Oleśnicy na Dolnym Śląsku. W niniejszym materiale opisujemy krok po kroku, jak dobrze wykonać energooszczędny dom szkieletowy. Tekst stanowi streszczenie zawartości filmów, które zostały również zamieszczone w tekście.
19.02.2023 r.
Jak w każdej innej technologii budowlanej, w budownictwie szkieletowym obowiązują pewne zasady określane jako tzw. dobre praktyki. Ich zastosowanie nie tylko zapewnia pełną zgodność parametrów z przepisami, ale także ekonomiczne wykorzystanie materiałów budowlanych. Poniżej przedstawimy aspekty, na które należy zwracać uwagę przy budowie domu szkieletowego oraz podstawowe zasady wznoszenia ścian tego typu.
Rejon działania: Śląsk, Małopolska, Dolny Śląsk, Opolszczyzna